Wieniec Dożynkowy

Organizator konkursu:

Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie

Termin konkursu:

14 września 2016 (środa) - podczas Mszy Dożynkowej w Srokowie.

Cel konkursu:
- propagowanie i podtrzymywanie umiejętności wyplatania wieńców, związanych z obchodzonym Świętem Plonów
- kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowej dożynek.
- rozbudzenie zainteresowań twórczością ludową i promowania regionalnego rękodzieła ludowego
- prezentacja bogactwa plonów wplecionych w wieniec dożynkowy.

Kryteria konkursu:

- materiały wykorzystane do wieńca muszą być naturalne ( kłosy zbóż, ziarna, słoma,  warzywa, owoce, kwiaty, wstążki itp.),
- wygląd zewnętrzny ( technika, estetyka wykonania, kształt, dobór barw itp.)
- wzorowanie się na tradycjach ludowych,
- wykorzystanie w budowie wieńca oryginalnych, nowatorskich inwencji, jako formy uwzględniające ich współczesny charakter.

Uczestnictwo:

- każda wieś, stowarzyszenie, indywidualne osoby z gminy Srokowo mogą zgłosić do konkursu swój wieniec.
- każdy z uczestników może zgłosić tylko jeden wieniec do konkursu
- delegacje wieńcowe przywożą wieńce na własny koszt.
- ocena wieńców odbędzie się przed Mszą Św. Dożynkową w Srokowie w dniu 14 września 2016r. przy kościele parafialnym w Srokowie
- wieńce dożynkowe należy odebrać w ciągu 3 dni z Domu Kultury w Srokowie.

Nagrody:

- organizatorzy przewidują nagrody pieniężne oraz dyplomy.
-ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w trakcie trwania Dożynek Gminnych na placu Rynkowym .

Wszelkich informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie
tel. 89 753 40 51.