Konkurs na wieniec dożynkowy

Organizator konkursu:

Gmina Srokowo
Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie

Termin i miejsce konkursu:

03 września 2017 (niedziela) - podczas Dożynek Gminnych w Srokowie.

Cel konkursu:
- propagowanie i podtrzymywanie umiejętności wyplatania wieńców, związanych z obchodzonym Świętem Plonów
- kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowej dożynek.
- rozbudzenie zainteresowań twórczością ludową i promowania regionalnego rękodzieła ludowego
- prezentacja bogactwa plonów wplecionych w wieniec dożynkowy.

Kryteria konkursu;

Komisja konkursowa oceniając wieńce dożynkowe będzie brać pod uwagę następujące kryteria:
- zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, formy, materiału i techniki – od 0 do 5 pkt.
- różnorodność i bogactwo użytych do wykonania wieńca dożynkowego materiałów naturalnych tj. kłosy, ziarna zbóż, słoma,  warzywa, owoce, kwiaty, zioła, itp. – od 0 do 5 pkt.
- wygląd zewnętrzny, staranność wykonania, technika, stopień trudności, kształt, dobór barw itp. – od 0 do 5 pkt
- wzorowanie się na tradycjach ludowych – od 0 do 5 pkt

Uczestnictwo:

- każda wieś, stowarzyszenie, indywidualne osoby z gminy Srokowo mogą zgłosić do konkursu swój wieniec.
- każdy z uczestników może zgłosić tylko jeden wieniec do konkursu
- delegacje wieńcowe przywożą wieńce na własny koszt.
- ocena wieńców odbędzie się podczas Dożynek  Gminnych w Srokowie w dniu 03 września 2017 r. na Placu Rynkowym w Srokowie
- wieńce dożynkowe należy odebrać w ciągu 3 dni z Domu Kultury w Srokowie
-  zwycięski wieniec będzie reprezentował Gminę Srokowo podczas Dożynek Powiatowych w Karolewie 17 września 2017 r

Ogłoszenie wyników i nagrody:
-
wyniki konkursu ogłoszone zostaną po uzgodnieniu przez Komisję Konkursową, którą powoła Organizator podczas trwanie Dożynek Gminnych w dniu 03 września 2017r.
- Organizator przewidział główną nagrodę w kwocie 1000,00 zł oraz pieniężne  nagrody pocieszenia po 200,00
- wszystkie grupy wieńcowe otrzymają dyplomy i podziękowania

Organizator ma prawo do zmiany regulaminu

Dodatkowe informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie