Konkurs na Wieniec Dożynkowy

Znalezione obrazy dla zapytania wieniec dożynkowy wzory

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na najładniejszy

Wieniec Dożynkowy Gminy Srokowo

Regulamin Konkursu

na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy 2019 Gminy Srokowo

Organizator konkursu:

Gmina Srokowo
Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie

Termin i miejsce konkursu:

14 września 2019 (sobota) - podczas Dożynek Gminno - Powiatowych w Srokowie.

Cel konkursu:

- promocja Gminy, Sołectw i Stowarzyszeń
- propagowanie i podtrzymywanie umiejętności wyplatania wieńców, związanych z obchodzonym Świętem Plonów
- kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowej dożynek.
- rozbudzenie zainteresowań twórczością ludową i promowania regionalnego rękodzieła ludowego
- prezentacja bogactwa plonów wplecionych w wieniec dożynkowy.

Kryteria konkursu;

Komisja konkursowa oceniając wieńce dożynkowe będzie brać pod uwagę następujące kryteria:
- zgodność z tradycją w zakresie kompozycji, formy, materiału i techniki – od 0 do 5 pkt.
- różnorodność i bogactwo użytych do wykonania wieńca dożynkowego materiałów naturalnych tj. kłosy, ziarna zbóż, słoma, warzywa, owoce, kwiaty, zioła, itp. – od 0 do 5 pkt.
- wygląd zewnętrzny ( walory estetyczne, staranność wykonania, technika, nowatorski pomysł, oryginalność, dobór barw itp. – od 0 do 5 pkt
- – od 0 do 5 pkt

Uczestnictwo:

- każda wieś, stowarzyszenie, indywidualne osoby z gminy Srokowo mogą zgłosić do konkursu swój wieniec.
- każdy z uczestników może zgłosić tylko jeden wieniec do konkursu
-każdy wieniec musi być opatrzony tabliczką, nazwą sołectwadelegacje wieńcowe przywożą wieńce na własny koszt.
- ocena wieńców odbędzie się podczas Dożynek Powiatowych w Srokowie w dniu 14 września 2019 r. przed kościołem w Srokowie.
- wieńce dożynkowe należy odebrać w ciągu 3 dni z Domu Kultury w Srokowie

Ogłoszenie wyników i nagrody wieńców gminnych
-
wyniki gminnego konkursu ogłoszone zostaną po uzgodnieniu przez Komisję Konkursową, którą powoła organizator podczas trwania Dożynek Gminnych w dniu 14 września 2019r.
- najładniejszy wieniec będzie reprezentował gminę w konkursie powiatowym, który zostanie rozstrzygnięty podczas ceremonii dożynkowych na placu Rynkowym.

- Organizator przewidział następujące nagrody
I miejsce nagroda w kwocie 1000,00 zł
II miejsce nagroda pieniężna 600,00 zł
III miejsce nagroda pieniężna 400,00
oraz nagrody za udział w konkursie
- wszystkie grupy wieńcowe otrzymają dyplomy i podziękowania

Ogłoszenie wyników konkursu powiatowego

- wyniki powiatowego konkursu zostaną ogłoszone po uzgodnieniu przez Komisję Konkursową, którą powoła organizator.
- ogłoszenie wyników nastąpi podczas Dożynek Powiatowych w dniu 14 września 2019 roku około godziny 15.00
- organizator przewidział nagrody pieniężne za I, II i III miejsce

Organizator ma prawo do zmiany regulaminu

Dodatkowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie