Konkurs plastyczny

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kętrzyńskiego do udziału w konkursie plastycznym "„Chronimy pszczoły – ratujemy świat”.

Czas nadsyłania prac mija 30 września 2019 r.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Chronimy pszczoły – ratujemy świat”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna”.

Regulamin Konkursu Plastycznego

I. Organizator:

Organizatorem konkursu plastycznego o tematyce „Chronimy pszczoły – ratujemy świat”
jest Urząd Gminy Srokowo. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Chronimy pszczoły – ratujemy świat”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna”.

II. Cele konkursu:

- popularyzacja wiedzy na temat znaczenia i roli pszczół w środowisku naturalnym,

- zwrócenie uwagi na zagrożenia ekologiczne wynikające z ciągle malejącej ilości pasiek
   oraz postępującej degradacji środowiska,

- pokazanie możliwości ochrony przyrody,

- rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej,

- propagowanie idei i zachowań ekologicznych.

III. Temat konkursu:

Tematyka pracy musi dotyczyć pszczoły, ochrony jej środowiska, życia, roli w środowisku naturalnym oraz roli w życiu człowieka.

IV. Warunki uczestnictwa:

Autor pracy musi być uczniem szkoły podstawowej klas I-IV - pierwsza kategoria
oraz klas V – VIII - druga kategoria oraz musi być mieszkańcem powiatu kętrzyńskiego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie na adres organizatora – Urząd Gminy w Srokowie, Plac Ratuszowy 1, 11-420 Srokowo - pracy dotąd nie publikowanej
i nie nagradzanej w innych konkursach, o podanej w niniejszym regulaminie tematyce.

Praca w formacie do A3 wykonana dowolnymi technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp.).

Praca z tyłu ma być opisana drukowanymi literami: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, telefon lub e-mail, adres zamieszkania.

Do pracy należy dołączyć również oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 1).

UWAGA: konkurs nie obejmuje prac przestrzennych

Organizatorzy nie zwracają zgłoszonych na konkurs prac i zastrzegają sobie prawo
do nieodpłatnego i bezterminowego wystawiania i reprodukowania prac konkursowych
w różnorodnej formie i miejscu.

V. Termin składania prac:

Prace należy dostarczyć do Urzędu Gminy Srokowo w terminie do 30 września 2019r. Decyduje data wpływu.

Organizator nie odpowiada za uszkodzenia powstałe podczas przesyłania pracy.

VI. Ocena, nagrody:

Prace zostaną ocenione w terminie do 04 października 2019r. przez powołaną przez organizatora komisję.

Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność spojrzenia autora na tematykę oraz wykonanie.

O wynikach konkursu i terminie wręczenia nagród organizator poinformuje telefonicznie
lub pocztą e-mail do 11 października 2019 r. Informacje będzie można uzyskać również na stronie internetowej UG Srokowo:
www.gminasrokowo.pl

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Prace, które zostaną zgłoszone na konkurs zostaną zaprezentowane podczas konferencji zaplanowanej w ramach projektu ( forma wystawy)

Organizator nie zwraca kosztów dojazdu laureatów na wręczenie nagród.

VII. Uwagi końcowe:

- Werdykt komisji jest ostateczny - nie przysługuje od niego odwołanie.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w terminach podanych w/w regulaminie.

- Interpretacja w/w regulaminu należy do organizatorów.

Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody
na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu

GORĄCO ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !!!