Pamiętamy

Dni papieskie

Już po raz 20. w Polsce odbywa się Dzień Papieski. To wydarzenie, które upamiętnia wybór Karola Wojtyły na Papieża. Dzień Papieski przypada co roku w niedzielę poprzedzającą 16 października, dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na Tron Piotrowy. Jubileuszowym, dwudziestym obchodom towarzyszyło biskupie zawołanie Karola Wojtyły “Totus Tuus”, które potem stało się także mottem jego pontyfikatu. Karol Wojtyła został 264 następcą św. Piotra i przyjął imię Jan Paweł II. Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 100. rocznicę urodzin i 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II oraz 20-lecie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
     W ramach obchodów dzieci, młodzież dorośli i seniorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie ( w warunkach reżimu sanitarnego) przygotowali koncert ”Śpiewamy Tobie” który możemy oglądać online na stronach Domu Kultury, Urzędu Gminy oraz facebooku Biblioteki.

"Panie, my Twoje dzieci" - Zespół Płomyki - kliknij tutaj

"Jesteś moim Panem" - Zespół Płomyki - kliknij tutaj