warsztaty rękodzieła

Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych

„BIBUŁKOWE KWIATY” - warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci i dorosłych

1 12

Kwiaty z bibuły na naszym terenie są i były mało doceniane, jednak na wsiach Beskidu Żywieckiego to podstawowa forma zdobnictwa wnętrz mieszkalnych. Pojawiały się najczęściej w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy podkreślając wyjątkowość czasu świętowania. Dziś na Beskidziu żywa jest jeszcze tradycja wykonywania bukietów imieninowych, wieńców weselnych, ozdabianie palm wielkanocnych i kapliczek przydrożnych.
   Podczas warsztatów w Domu Kultury uczestnicy wykonają z kolorowej krepiny kwiaty m.in. róże, lilie, gwiazdy betlejemskie. Można je będzie wykorzystać do dekoracji lub na prezent.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży
15 października(czwartek) 2015 r od godz. 1400
Warsztaty dla dorosłych