Zaproszenie na Wernisaż

Słów kilka o wystawie " Z kolekcji Józefa Charytoniuka II"

Wójt Gminy Srokowo

Franciszek Andruszkiewicz

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

Janusz Januszewski

Józef Charytoniuk

Zapraszają 18.09.2016 /niedziela/ godzina 14,00

na wernisaż wystawy ‘‘Z KOLEKCJI JÓZEFA CHARYTONIUKAII’’

Wystawa zorganizowana jest z okazji Święta Plonów 2016 r. w Srokowie

dzbanek

Srokowo Plac Rynkowy 14     Tel. 897534051            www.goksrokowo.pl

Prezentowane prace artystów pochodzą z lat 1970 2016.
          Druga część zbioru kolekcji, której część „olejną” prezentuje, powstałapoprzez wymianę prac między artystami a gromadzącym zbiór.
Część kolekcji to wynik działalności związanej z intensywną organizacją plenerów artystycznych
w różnych ciekawych miejscach naszego kraju a także uczestnictwem J.Charytoniuka w plenerach organizowanych przez jego kolegów w Polsce i innych krajach Europy i świata.
       Wystawa ta, druga z cyklu ”Z KOLEKCJI JÓZEFA CHARYTONIUKAprzedstawia malarstwo olejne na różnych podobraziach (płótno, deska, tektura, karton….). Artysta,wybiera z rozmysłem rodzaj podobraziadopasowując do założonej przez siebie koncepcji. Rodzaj podobrazia ma wpływ na charakter dzieła i wymusza stosowanie specyficznych technik pokrywania powierzchni. Bardzo interesujący, finalny produktartysty DZIEŁO, mamy zaszczyt na tej wystawie Państwu prezentować.

Kurator wystawy Janusz Januszewski

los

Trzecia część wystawy,”Z KOLEKCJI JÓZEFA CHARYTONIUKA”, której wernisaż odbędzie się 04 listopada  2016 r. w piątek o godz. 17,oo prezentować będzie prace o tematyce przyrodniczej i łowieckiej. Wystawę tę organizujemy z okazji dnia Św. Huberta i Święta Niepodległości.       Do wzięcia udziału w tej wystawie Józef Charytoniuk zaprosił kolegów artystów:Katarzynę Filę, Macieja Falkiewicza, Daniela Pieluchę.

swiety

Wystawa ta, jest również hołdem jaki składam Kolegom Artystom, którzy tak niedawno, a niektórzy przed chwilą tak jak Henryk Patejuk odeszli, opuścili nas. Opuścili nas: L. Maciąg, A. Chodorowski,P. Świętochowski i inni. W tym, 2016 roku K. Wyzner, W. Janasz,H. Patejuk. Prace artystów „dawnych” takich jak L. Śliwiński, E. Bartłomiejczyk, Pieniążek, Graf,M. Rojewski, T. Tuszewski oraz innych, często nieznanych mi osobiście z racji minięcia się w czasie, w którym się żyło mam nadzieję, że zostaną zaprezentowane przez moich najbliższych na wystawie mojej twórczości, kiedy to jamam nadzieję,dołączę do ich wspaniałego grona. Miejsce i czas kiedy ta wystawa się odbędzie są jeszcze nieznane.

ARTYŚCI Z KOLEKCJI J.CHARYTONIUKA PREZENTOWANI NA WYSTAWIE

Bayram Gazamfer, Bogusławski Piotr, Bubaszkina Eleonora, Bucher Miro, Calli Yasar,Charytoniuk Justyna, Charytoniuk Józef, Charytoniuk Krzysztof, Chomiczewski Stanisław, Dmytrenko Oleksander, Falkiewicz Maciej, Fila Katarzyna,Gaydukowicz,Grinevich Viktoria, Janasz Wiesław, Jasionowicz Wojciech, Mendrek Marian, Medunić Slavko, Michalczewska Wiesława Elżbieta, Ouziakowa Asia, Patejuk Henryk, Petalidou Margarita Kowalska, Pikor Karol, Radzki Czesław, Sapetto Marek, Staręga Iza, Stpiczyński Robert, Szemiet Siergiej, Syrek Maciej, Świętochowski Piotr, Tarli Ermanno, Torneberg Andreas, Wójtowicz Bożena, Wywiórski Sebastian, Wyzner Krzysztof.

heb

Józef Charytoniuk 11-420 Srokowo, Wilczyny 7